HABER DETAYI

Mayıs 14, 2018 1:11 am

PTT Messenger’ın testleri başarıyla sonuçlandı

PTT Messenger’ın testleri başarıyla sonuçlandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT tarafından geliştirilen PTT Messenger’ın testlerinin başarıyla sonuçlandığını belirterek, “Biz yol alırken birileri ‘PTT 15 yıl önceki gibi davransın, küçülsün, yok olsun’ istiyorlar. Kusura bakmasınlar, biz, onlara ayak uydursaydık, onlar gibi düşünseydik, davransaydık bugün her alanda 3-4 kat büyüyen bir Türkiye’den bahsedemezdik.” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT ve Türk Telekom Vakfı 24. Olağan Genel Kurulu’nun  açılışında yaptığı konuşmada, geleceğin teminatı çocukları yetiştirmede gecesini  gündüzüne katan tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

PTT’nin 15 yıl öncesinde devletin sırtında kambur olduğunu ifade eden  Arslan, bugünkurumun borcunun değil, kendisinin büyüdüğünü söyledi.

Arslan, PTT’nin eski hantal yapısına dönmesini isteyenlerin  bulunduğunu, anonim şirket olmanın verdiği avantajla kurumun büyük düşündüğünü ve  yol aldığını bildirdi.

PTT Messenger yazılımının kendi bakanlığı, diğer bakanlıklar, Savunma  Sanayii Müsteşarlığı, TAI gibi birçok kuruluş tarafından yapılan testlerinin  başarıyla sonuçlandığını vurgulayan Arslan, şöyle devam etti:

“Onlar ‘Biz de bunu kullanacağız.’ dedi ama birileri bunu anlamıyor.  Birileri, ‘PTT’nin ne işi var da PTT Messenger’a girdi, PTT’nin ne işi var  yazılım yapıyor, PTT’nin ne işi var ‘Ben dünya devleriyle yarışacağım.’ diyor.  Bizim hedeflerimiz var, biz büyüyen, gelişen ve ülkemizi geleceğe taşıyan bir  PTT’den bahsediyoruz. Bundan bahsediyorsak da bunun gereğini yapacağız. Bunun  gereğini yaparken de uluslararası kurallara uyarak, Sayıştay ve bakanlık  denetimlerini önceleyerek, daha da önemlisi ‘Dünya devi olacağız.’ diyorsak,  bağımsız denetim kuruluşlarına da denetim yaptırıyoruz ki vatandaşın da bizi  gıptayla izleyenlerin de aklında herhangi bir soru işareti kalmasın. Biz yol  alırken, birileri bizi anlamadığı için, birileri son 15 yılda PTT’nin değişimini  kavrayamadığı için ‘Kurum 15 yıl önceki gibi davransın, küçülsün, yok olsun,  Hazinenin omuzlarında yük olsun’ istiyorlar. Kusura bakmasınlar. Biz, onlara ayak  uydursaydık, onlar gibi düşünseydik, davransaydık bugün her alanda 3-4 kat  büyüyen bir Türkiye’den bahsedemezdik.”

Kurumu büyütecek, ülkeyi geleceğe taşıyacak önerileri başlarının  üstünde kabul ettiklerini dile getiren Arslan, her öneriye saygılarının olduğunu  ama çelme takmak isteyenlere ve iftira atanlara, kendilerini yollarından  alıkoymak isteyenlere taviz vermediklerini ve vermeyeceklerini bildirdi.

“HİZMET KALİTESİNİ YUKARILARA TAŞIMA ZORUNLULUĞUMUZ VAR”

Arslan, PTT’nin bugün güçlü kurumsal yapısıyla posta, kargo-lojistik,  elektronik ticaret, bankacılık, sigortacılık gibi birçok alanda vatandaşların  hayatını kolaylaştıran işlemler yaptığına işaret ederek, şirketin 4 bin 870 iş  yeri ve 41 bin 742 çalışanla hizmet verdiğini söyledi.

PTT’nin 15 sene önce 7 ayrı kuruma 11 işlem yaparken, bugün 428 kurum  ve kuruluşun 578 ayrı işleminin yapılmaya başladığını vurgulayan Arslan, bunları  yaparken kimin ayağına basıldığına bakmadan, ülke insanına ve geleceğine hizmet  etmeye devam edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Arslan, vatandaşın işinin yapılmasının, kamu hizmetlerinin eşit ve  eksiksiz görülmesinin devlet olarak görevleri olduğunu, bunları yaparken hizmet  kalitesini yukarılara taşımak gibi bir zorunluluğun bulunduğunu anlattı.

Ramazan ayı dolayısıyla bazen fiziki yorgunlukların olabileceğine  değinen Arslan, bu ayda vatandaşlara hizmet verirken daha hassas davranılmasını  istedi.

Arslan, Türkiye’nin gündeminin yoğunluğuna dikkati çekerek, 24  Haziran’da Cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminin yapılacağını bildirdi.

“OY PUSULALARI PTT TARAFINDAN TAŞINACAK”

Söz konusu seçim dolayısıyla PTT’ye önemli görevler düştüğünü belirten  Arslan, Yüksek Seçim Kurulu ile yapılan anlaşma gereği oy pusulalarının il ve  ilçelere götürülmesi görevinin mesai arkadaşlarına verildiğini hatırlattı.

Arslan, PTT mensuplarının görevlerinin kutsallığını bildiğini  vurgulayarak, “PTT’miz kritik bir görev ifa diyor. Bu görevi ifa ederken de oy  sandıklarının ve pusulalarının sevkinde hiçbir aksaklık yaşanmaması, mahalline  zamanında gitmesi adına hassasiyetinizi biliyorum ama bir kere daha bu konuda  gerekli gayretin gösterilmesi konusunda mesai arkadaşlarımızı uyarmak istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Seçim çalışmalarının ülke için hayırlı olmasını dileyen Arslan,  bakanlık olarak seçimlerde ulaşım, erişim ve bilgi işlemle ilgili herhangi bir  aksaklık yaşanmaması adına tüm kurum ve kuruluşları ile muhatapları olan özel  sektör kuruluşları da uyardıklarını ve gerekli tedbirleri aldıklarını, almaya  devam edeceklerini söyledi.

Arslan, insanların iradesinin sağlıklı bir şekilde sandığa yansıması,  sandıktan çıkacak sonuçla ülkenin geleceğe taşınması sorumluluklarının  bulunduğuna işaret ederek, bu konuda verdikleri önem çerçevesinde 7/24 teyakkuzda  olduklarını kaydetti.

“5 BİN KİŞİLİK ALIM İÇİN SINAV BAŞVURULARI YARIN BAŞLIYOR”

Bakan Arslan, PTT’de istihdam edilecek 5 bin kişi için sınav  başvurularını yarın almaya başlayacaklarını belirterek, “21 Mayıs son gün.  Üniversitelerimizin yapacağı yazılı sınav sonucunda mülakatla gerekli test ve  değerlendirmeleri gerçekleştirdikten sonra bu arkadaşları bünyemize katacağız.” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.